Rozliczenie roczne CIT grafika

Celem szkolenia, które odbędzie się 11 marca w formule online, jest przedstawianie prawidłowego rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych w spółdzielniach. W ramach szkolenia omówiony zostanie sposób opodatkowania spółdzielni, zastosowanie zwolnień podatkowych oraz praktyczne wypełnienie nowych druków CIT-8, CIT- 8/O, CIT-D

Podstawą do właściwego rozliczenia CIT będzie też rozliczenie dotacji, dopłat i subwencji. Podjęte będzie też omówienia na szkoleniu zagadnienia związanego z podatkowym rozliczeniem dotacji w ramach KPO.

Na szkoleniu zostanie w praktyce przedstawiony sposób wypełniania zeznania podatkowego za 2023 r. na wybranych przykładach.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz formularzem zgłoszeniowym

Przygotowanie sprawozdania finansowego grafika

Zapraszamy na szkolenie online poświęcone przygotowaniu sprawozdania finansowego za rok 2023 w spółdzielniach. 

Celem szkolenia jest przedstawienie niezbędnej wiedzy, ułatwiającej przygotowanie sprawozdania finansowego w 2023 w spółdzielniach, w tym przedstawienie sposobu ujęcia w księgach pomocy w ramach PFR oraz innych, z uwzględnieniem aspektu automatyzacji procesów księgowania oraz KSEF. Na szkoleniu omówimy specyfikę księgowego rozliczenia KPO.

Szkolenie odbędzie się 4 marca a my zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz formularzem zgłoszeniowym.

Prawo Spółdzielcze w praktyce post

Drugi kwartał roku jest czasem intensywnej pracy organów spółdzielni. Do końca czerwca odbywają się bowiem doroczne Walne Zgromadzenia. Chociaż Prawo Spółdzielcze uchwalono w 1982 roku, od tego czasu było ono wielokrotnie nowelizowane. 

Zapraszamy więc Państwa na szkolenie, którego celem będzie przedstawienie prawidłowego organizowania i dokumentowania działalności organów spółdzielni oraz rozstrzygania spraw członkowskich w oparciu o aktualne przepisy prawa i najnowsze orzecznictwo.

Szkolenie odbędzie się online 12 maja br. a poprowadzi je radczyni prawna, Pani Katarzyna Kaźmierska

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz przesłanie do nas formularza zgłoszeniowego, jeśli będziecie Państwo zainteresowani. 

 

 

Prawo pracy w 2023 roku w ujęciu praktycznym

Tegoroczna nowelizacja Kodeksu pracy stanowi rewolucję w wielu obszarach prawa pracy, poczynając od konstruowania umów o pracę, poprzez stosowanie pracy zdalnej na nowych zasadach, wzmocnienie uprawnień z tytułu rodzicielstwa oraz opieki nad osobami bliskimi, a także czasu pracy oraz zasad prowadzenia dokumentacji pracowniczej.

Szkolenie ma na celu podsumowanie tych zmian w ujęciu praktycznym.

Trener nie tylko przedstawi nową regulację, ale przede wszystkim zwróci uwagę na praktyczne problemy w jej stosowaniu, a także zaprezentuje praktykę kontrolerską PIP dotyczącą nowych zagadnień.

Dodatkowym atutem szkolenia jest pozyskanie przydatnych w praktyce wzorów dokumentów związanych z nowymi przepisami.

Praktyczne rozliczanie wynagrodzeń post na FB

Celem szkolenia, które odbędzie się 1 czerwca br. w formule online,  jest wskazanie jak w prawidłowy sposób dokonywać naliczania wynagrodzeń pracowników. Wskazane będą najnowsze interpretacje, orzeczenia, wyroki sądowe w zakresie naliczania wynagrodzeń oraz najczęstsze błędy związane z naliczaniem wynagrodzeń i sposobów ich rozwiązywania, które organy kontrolujące uważają jako rażące i za które grożą sankcje karne.

Po szkoleniu uczestnik:

  • będzie wiedział jak prawidłowo naliczyć listę płac dla pracownika z uwzględnieniem aktualnych przepisów, stanowisk, interpretacji i wyroków,
  • otrzyma praktyczne wskazówki i przykłady do prawidłowego naliczania wynagrodzeń.

Szkolenie poprowadzi Pani Katarzyna Smulczyk, wieloletni praktyk, od 23 lat czynny Główny specjalista ds. kadr i płac, doświadczona i ceniona trenerka, była publicystka wydawnictwa „Infor”, doradca prawa pracy, audytor prawa pracy, wykładowca uniwersytecki.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz formularzem zgłoszeniowym

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz