Aby wymiana informacji ze spółdzielniami na świecie była jeszcze szybsza musisz dołączyć do Coopspace!

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy szereg informacji na temat zainaugurowanej w tym roku przez Międzynarodową Organizację Spółdzielni Przemysłowych, Rzemieślniczych i Usługowych – CICOPA spółdzielczej platformy internetowej COOPSPACE.

  • Jeżeli chcieliby Państwo lepiej poznać podobne spółdzielnie z innych krajów, wymienić z nimi spostrzeżenia, doświadczenia i wspólnie rozwiązywać typowe problemy,
  • Jeżeli chcieliby Państwo wspólnie realizować międzynarodowe projekty
  • Jeżeli chcieliby Państwo rozwijać swoje umiejętności w zakresie współpracy międzynarodowej

… to bez wątpienia COOPSPACE będzie dla Was idealnym narzędziem!

Co to takiego?

Coopspace jest nieodpłatną platformą internetową udostępnioną przez CICOPA.

Jest to narzędzie, które ma na celu promowanie kontaktów biznesowych pomiędzy spółdzielniami na szczeblu międzynarodowym. Główną funkcją Coopspace jest udostępnienie spółdzielniom na całym świecie przestrzeni, w obrębie której mogłyby one wymieniać informacje i wiedzę fachową w ramach konkretnego sektora działalności.

Wymiana informacji

Coopspace ma na celu umożliwienie wymiany informacji pomiędzy spółdzielniami na całym świecie w obrębie różnych sekcji tematycznych: Informacje i Komunikacja, Technologie Informatyczne, Zdrowie Człowieka, Praca społeczna, Środowisko, Edukacja oraz Budownictwo. Wszystkie te sektory będą kolejno uruchamiane w obrębie platformy.

W pierwszej kolejności udostępniliśmy użytkownikom dział Informacje i Komunikacja.

Po co?

Spółdzielnie przemysłowo-usługowe funkcjonują i rozwijają się na całym świecie. Są one odporniejsze na wahania koniunktury niż inne przedsiębiorstwa, co stanowi o ich sile. W epoce globalizacji i w czasach kryzysu, wiele spółdzielni wykazuje potrzebę nawiązywania współpracy w ramach międzynarodowych organizacji i sieci, takich jak nasza.

Jak to działa?

Po zarejestrowaniu się na platformie, każdy z użytkowników otrzyma swój własny profil i będzie mógł wysyłać i odczytywać przesyłane komunikaty.

Użytkownicy Coopspace będą mieć możliwość publikowania ogłoszeń lub zapytań w specjalnym dziale “Posty”. Ponadto, będą mogli uczestniczyć w dyskusjach w ramach Forum, które będą moderowane przez koordynatora światowego. Mogą oni również samodzielnie proponować tematy dyskusji na Forum.

Wszystkie posty i komentarze na forum będą publikowane w języku angielskim. Pomimo możliwości automatycznego tłumaczenia postów i komentarzy na inne języki, językiem roboczym COOPSPACE pozostaje język angielski. Oznacza to, że wszelkie treści winny być publikowane w tym języku.

Pomimo że na tę chwilę informacje te mogą wydawać się dość skomplikowane, po uzyskaniu dostępu do witryny przekonają się Państwo, że jest ona dość prosta w obsłudze i przyjazna dla użytkownika. W zakładce: Dashboard/Spotlight znajdą Państwo szereg wskazówek użytkownika (poniżej widok strony głównej)

COOP 2

Co mam teraz zrobić?

To proste. Jeżeli chcą Państwo dołączyć do Coopspace, prosimy o skontaktowanie się z Państwa Koordynatorem Krajowym.

Do tej funkcji w Polsce wyznaczyliśmy Agatę Malczyk-Wołkowską, Asystentkę Prezesa Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy.
Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator zanotuje Państwa dane i przekaże dokładne instrukcje na temat rejestracji na stronie. Będzie też pośredniczyć w wymianie informacji z twórcami platformy.

Platforma już funkcjonuje i można z niej korzystać. Obecnie zbieramy informacje zwrotne dotyczące zakresu zainteresowania tym narzędziem, co pozwoli nam ustalić liczbę potencjalnych użytkowników, poznać profil ich działalności i ewentualne potrzeby.

Czekamy na Państwa kontakt!

 

Ze spółdzielczym pozdrowieniem,

W imieniu twórców platformy internetowej COOPSPACE
Agata Malczyk-Wołkowska
Asystentka Prezesa Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz