Aby wymiana informacji ze spółdzielniami na świecie była jeszcze szybsza musisz dołączyć do Coopspace!

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy szereg informacji na temat zainaugurowanej w tym roku przez Międzynarodową Organizację Spółdzielni Przemysłowych, Rzemieślniczych i Usługowych – CICOPA spółdzielczej platformy internetowej COOPSPACE.

  • Jeżeli chcieliby Państwo lepiej poznać podobne spółdzielnie z innych krajów, wymienić z nimi spostrzeżenia, doświadczenia i wspólnie rozwiązywać typowe problemy,
  • Jeżeli chcieliby Państwo wspólnie realizować międzynarodowe projekty
  • Jeżeli chcieliby Państwo rozwijać swoje umiejętności w zakresie współpracy międzynarodowej

… to bez wątpienia COOPSPACE będzie dla Was idealnym narzędziem!

Co to takiego?

W dniach od 16-18.11.2015r. na zaproszenie Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy gościła w Polsce delegacja spółdzielców chińskich na której czele stał V-ce Prezydent największej chińskiej organizacji spółdzielczej - Związku Producentów i Dostawców Pan Li Chunsheng. Spółdzielcy chińscy zwiedzili i zapoznali się z pracą Kosmetyczno - Lekarskiej Spółdzielni Pracy „IZIS” oraz Spółdzielni Pracy Specjalistów Rentgenologów. Z wielką uwagą wysłuchali informacji Pani Prezes Czesławy Bakalarskej-Strzeleckiej z „IZIS” oraz Pani Prezes Elżbiety Łukowskiej Sabickiej ze Spółdzielni Rentgenologów.

W dniu 24 lutego w Brukseli odbyło się pierwsze w bieżącym roku posiedzenie Rady CECOP, w którym uczestniczył Prezes Janusz Paszkowski. Spotkaniu przewodniczył Prezydent CECOP - Luca Dal Pozzo.

Jednym z głównych tematów obrad były sprawy członkowskie. Sekretarz Generalny CECOP – Bruno Roelants przedstawił dwa pisma przesłane do CECOP przez słowacką organizację Coop Product Slovakia i portugalską organizację Fenacerci, w których organizacje te zwracają się z prośbą o zmniejszenie składki członkowskiej.

W dniach od 9-14 listopada 2015r. w Antalyi w Turcji miały miejsce wydarzenia istotne dla spółdzielczego ruchu światowego. Odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzieców- ICA (International Co- operative Alliance) na którym oprócz punktów proceduralnych nastąpiło pożegnanie Dame Pauline Green na skutek jej rezygnacji z funkcji Prezydenta ICA. Na jej miejsce w głosowaniu niejawnym wybrano panią Monique Leroux z Kanady.

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz