Konferencja odbędzie się 1 grudnia br. w formule online. Jej organizatorami są Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy oraz nasz europejski odpowiednik, czyli CECOP.

Jest ona jednym z wydarzeń, które pod hasłem #roadtoMannheim przygotowują nas do Europejskiego Szczytu Ekonomii Społecznej, który odbędzie się w maju 2021 roku w Mannheim właśnie.

 

 

Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać m.in. wystąpienia Ulli Engelmann, przedstawicielki Wydziału ds. Rozwoju Komisji Europejskiej, która przedstawi stan prac nad Unijnym Planem działania na rzecz Ekonomii Społecznej. O polskich doświadczeniach w zakresie konstruowaniu wieloletnich planów działania w tym obszarze opowie z kolei Cezary Miżejewski, Prezes Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych. Anna Bulka, Przewodnicząca grupy ds. edukacji w Krajowym Komitecie Rozwoju Ekonomii Społecznej uzupełni tę wypowiedź o znaczenie grup roboczych we wdrażaniu tego rodzaju planów.

Po wysłuchaniu dobrych praktyk z Polski, Hiszpanii i Francji, które dotyczyć będą wykorzystania spółdzielczości w edukacji, otwarta zostanie dyskusja z uczestnikami, której celem będzie wypracowanie rekomendacji zagadnień, które powinny się znaleźć w Unijnym Planie Działania na rzecz ES. Podsumowania tej części dyskusji dokona Joanna Brzozowska-Wabik, szefowa Agencji Rozwoju i Promocji Spółdzielczości oraz Członek Zarządu ZLSP.

Podsumowania całej konferencji i wygłoszenie uwag końcowych dokonają Patrick Klein - przedstawiciel Komisji Europejskiej, Janusz Paszkowski – Prezes Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy oraz Giuseppe Guerini – Prezydent CECOP.

Zapraszamy do śledzenia naszego kanału na YouTube, gdzie można się zapoznać z materiałami video poświęconymi wydarzeniu.

Zachęcamy do bieżącego odwiedzania strony wydarzenia www.educoop.eu, w szczególności do zarejestrowania się na nią, co jest warunkiem udziału. Można to zrobić TUTAJ.

Rejestracja potrwa do 26 listopada, jednak polecamy nie zwlekać.

Do zobaczenia 1 grudnia!

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz