"TARCZA ANTYKRYZYSOWA - POMOC DLA SPÓŁDZIELNI. SPRAWDŹ W AKTUALNOŚCIACH!"

Od wielu tygodni z różnych środowisk płyną głosy na temat zapotrzebowania na konkretne wsparcie finansowe, które mogłoby pomóc przedsiębiorstwom w zwalczaniu skutków pandemii koronawirusa.

Oprócz zapisów Tarczy Antykryzysowej, z której spółdzielnie, będąc przedsiębiorcami, mogą korzystać, wprowadzane są dodatkowe instrumenty wsparcia skierowane stricte do podmiotów ekonomii społecznej, w tym spółdzielni pracy.

W pierwszej fazie złagodzono warunki uzyskiwania pożyczek w ramach Funduszu Ekonomii Społecznej wprowadzając m.in. możliwość skorzystania z tzw. „wakacji kredytowych”.

Lada moment natomiast zostanie uruchomiony tzw. „instrument płynnościowy”, który będzie polegał na możliwości uzyskania pożyczki na bieżące cele gospodarcze (np. regulowanie bieżących zobowiązań, w tym publiczno-prawnych, kosztów zatrudnienia personelu, kosztów administracyjnych, kosztów zakupu drobnego wyposażenia itp.).

Pożyczka będzie wynosić do 100 tysięcy złotych a oprocentowana będzie na poziomie 0,1 %. Pośrednik finansowy nie będzie pobierał żadnych dodatkowych opłat lub prowizji. Ponadto będzie można skorzystać z karencji na spłatę do 12 miesięcy. Zabezpieczeniem będzie co do zasady weksel in blanco.

Wierzymy, że ten instrument pomoże wielu spółdzielniom przetrwać ten trudny czas spowolnienia gospodarczego.

 

CICOPA 70years

 

Zdjecie 2

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz