"TARCZA ANTYKRYZYSOWA - POMOC DLA SPÓŁDZIELNI. SPRAWDŹ W AKTUALNOŚCIACH!"

W dniu 12 kwietnia 2018 r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca wyniki badania dot. wpływu spółdzielczości na nasze życie przeprowadzonego w Polsce w 2017 r.. Celem badania było zbadanie ekonomicznych i społecznych korzyści, jakie spółdzielnie przysparzają swoim członkom oraz korzyści wynikających z działalności spółdzielni na poziomie społeczności lokalnych.

pic 1

Na spotkanie zaproszono wielu znakomitych teoretyków oraz praktyków spółdzielczych jak również przedstawicieli władz lokalnych tj. Profesor Piotr Nowak, z instytutu Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Pani Marta Kawa z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Pan Adam Piechowski, emerytowany badacz w Spółdzielczym Instytucie Badawczym Krajowej Rady Spółdzielczej, Pan Wiktor Kamiński, zastępca dyrektora generalnego Kasy Krajowej SKOK, Pan Leszek Leśniak z CDR oraz przedstawiciele organizacji prowadzących badanie. Przedstawiciele Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy w tym Pan Janusz Paszkowski, Prezes ZLSP oraz Pani Anna Bulka, Prezes Fundacji Rozwoju Spółdzielczości uczniowskiej, zostali zaproszeni do wzięcia udziału w dedykowanych panelach.

pic 2

Konferencja miała charakter otwartej dyskusji oraz szczegółowej oceny wyników badań przeprowadzonych przez OCDC (Międzynarodową Radę ds. Spółdzielczego Rozwoju) ze Stanów Zjednoczonych we współpracy z biurem badań społecznych „Obserwator” oraz z CDR (Centrum Doradztwa Rolniczego) w Brwinowie.

Prelegenci oraz pozostali uczestnicy spotkania byli dość krytyczni, ale też bardzo rzeczowi w swoich ocenach. Nie obyło się również bez refleksji nad tym, jak badanie powinno zostać zmodyfikowane i dostosowane, aby w pełni przysłużyć się do kontynuacji tego typu badań w innych krajach.

Na zakończenie całodniowej konferencji, Pani Judith Hermanson, Dyrektor OCDC, lidera tego projektu pilotażowego, serdecznie podziękowała za bardzo owocną i żywą dyskusję w Polsce, która jej zdaniem niewątpliwie pomoże całej jej ekipie badawczej w dalszych pracach nad spółdzielczością w Polsce oraz w innych krajach objętych projektem.

Kompletna wersja wyników badań, zaprezentowanych na tym spotkaniu zostanie wkrótce udostępniona zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej.

Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dostępu do tych wyników, prosimy o mailowy kontakt z biurem Zarządu ZLSP.  

 

CICOPA logo full color positive

 

 

grafika konferencja v2

 

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz