UWAGA KONKURS:      ODKRYWAMY SPÓLDZIELNIE  Informacje          RANKING 2017:  Informacje | Ankieta          

W dniu 30 maja 2017 r. w Krakowie, w ramach Projektu Saving Jobs!, w którym uczestniczą spółdzielcy z Hiszpanii, Polski, Belgii, Wielkiej Brytanii i Danii, odbędzie się długo wyczekiwane przez polskiego partnera Projektu szkolenie poświęcone przekształceniom przedsiębiorstw, którym grozi bankructwo lub których właściciel przechodzi na emeryturę, w spółdzielnie pracy.

Na szkoleniu, zaproszeni interesariusze zapoznają się z diagnozą sytuacji poprzedzającej proces przekształcenia własności przedsiębiorstwa, z pierwszymi działaniami w ramach procesu transformacji i zaleceniami dot. rozpoczęcia przekształceń biznesowych oraz środkami do przeprowadzenia procesu transformacji/przekształceń. Zostaną im również przedstawione sytuacje oraz przykłady przekształceń przedsiębiorstw w spółdzielnie pracy oraz sukcesji przedsiębiorstw, kontynuujących swoją działalność w formie spółdzielni pracy.

Szkolenie poprowadzi dwóch hiszpańskich ekspertów z dziedziny przekształceń biznesowych z FAECTA (Federacji Spółdzielni Pracy Regionu Andaluzji) oraz z UCOMUR (Związku Spółdzielni Pracy Regionu Murcji), z organizacji zaangażowanych w Projekt Saving Jobs! Ich wiedza na temat przekształceń biznesowych i doświadczenie w tym temacie będzie niezwykłą okazją do zapoznania się z hiszpańskimi doświadczeniami oraz do podjęcia dyskusji mającej na celu rozpoznanie szans i przeciwności w dokonaniu takich przekształceń w naszym kraju.

Zarówno przed i po szkoleniu, interesariusze otrzymają materiały szkoleniowe tj. podręcznik, pokaz slajdów, filmiki wideo z dobrymi praktykami, itp., które posłużą im nie tylko za źródło wiedzy, ale również za wskazówki w procesie postępowania czy doradztwa przy przekształceniach biznesowych. Będą one stanowiły narzędzie do prowadzenia dalszego, bardziej ożywionego lobbingu, który będzie możliwy już nie tylko za pośrednictwem polskiego partnera Projektu - Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy, ale też samodzielnie (interesariusze, ich kontakty w sieci, itd.). Rozpowszechnianie idei projektowych i materiałów może spowodować ożywienie w temacie przekształceń biznesowych w Polsce i w pozostałych krajach zaangażowanych w Projekt Saving Jobs! Zatem szkolenie będzie punktem startowym do dalszych, bardziej pogłębionych działań lobbingowych.

W razie pytań dot. Projektu czy w celu zaangażowania się w promocję oraz rozpowszechnianie narzędzi projektowych prosimy o kontakt z Panią Urszulą Fila-Kicman, Asystentką Prezesa ZLSP, zaangażowaną w Projekt Saving Jobs!: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z sekretariatem ZLSP: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SKMBT C36017052409330

 

C:\DOCUME~1\Asia\USTAWI~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpgcoceta logo.jpgucomur.jpg

C:\DOCUME~1\Asia\USTAWI~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image008.jpgC:\DOCUME~1\Asia\USTAWI~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image009.jpgC:\DOCUME~1\Asia\USTAWI~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image011.png

fctc logo.jpgC:\DOCUME~1\Asia\USTAWI~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image015.pnglogo reves.png

C:\DOCUME~1\Asia\USTAWI~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image019.pngkooperationen.jpg

 

 

CICOPA 70years

 

Zdjecie 2

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz