"TARCZA ANTYKRYZYSOWA - POMOC DLA SPÓŁDZIELNI. SPRAWDŹ W AKTUALNOŚCIACH!"

Przed wakacjami uczniowie skoncentrowani są na zakończeniu roku szkolnego z jak najwyższymi ocenami, mimo to pośród natłoku obowiązków tarnowska młodzież z czterech szkół ponadgimnazjalnych znalazła czas na dodatkowe zajęcia i otrzymała spory „zastrzyk wiedzy” spółdzielczej podczas trzydniowych warsztatów organizowanych dla potencjalnych członków spółdzielni uczniowskich.

1

Warsztaty spółdzielcze odbyły się w pierwszej połowie czerwca 2016 roku w: Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, Zespole Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących.

Na warsztatach skupiono się na zagadnieniach związanych z:

  1. Przedsiębiorczością m.in. uczniowie mieli okazję sprawdzenia predyspozycji do pełnienia określonych ról w zespole poprzez uczestniczenie w grze strategicznej oraz uzupełnieniu testów kompetencyjnych;
  2. Spółdzielczością uczniowską m.in. uczestnicy warsztatów poznali zasady działania i zakładania spółdzielni uczniowskich, podjęli próbę przystosowania wzorcowego statutu spółdzielni uczniowskich do oczekiwań młodzieży i warunków w szkole, pracowali nad stworzeniem planu pracy, mieli także możliwość przeprowadzić próbne Walne Zgromadzenie.

Wszyscy liczą, że we wrześniu uczestnicy warsztatów zachęcą młodszych kolegów, którzy rozpoczną naukę w ich szkołach do wspólnego powołania spółdzielni uczniowskich. Jak mówią członkowie prężnie działających spółdzielni uczniowskich, działanie w nich to jest szczególna frajda, to nie tylko praca, nauka i obowiązek, ale przede wszystkim to wspaniała zabawa i inwestycja w swoją przyszłość.

2

 

CICOPA 70years

 

Zdjecie 2

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz