Obchodzony od 1923 roku przez spółdzielców na całym świecie czyli już od 100 lat! Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości w tym roku przypada 1 lipca!

Tegoroczne obchody będą 29 Międzynarodowym Dniem Spółdzielczości uznanym przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a obchodzony będzie po raz 101.

Pod hasłem "Spółdzielnie na rzecz zrównoważonego rozwoju", spółdzielcy na całym świecie są zaproszeni do świętowania Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości i pokazania, w jaki sposób spółdzielczy sposób pracy, inspirowany wartościami i zasadami spółdzielczymi, ma na celu osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) jako część swojego DNA.

To doroczne święto uznaje znaczący wkład spółdzielni w globalną gospodarkę i ich rolę w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości.

Co zrównoważony rozwój oznacza dla #spółdzielni?

U podstaw ruchu spółdzielczego leży głębokie zaangażowanie w budowanie lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości 🌿

Wspierajmy więc zrównoważony rozwój poprzez spółdzielczy model i popularyzujmy go wskazując na nasze dobre praktyki w tym zakresie!

Więcej informacji na temat działań #CoopsDay 2023, w tym logo wydarzenia, kluczowe przesłania i inne zasoby cyfrowe, które można pobrać i popularyzować, dostępne są na stronie CoopsDay tutaj . Zachęcamy również do dołączenia do wspólnej ogólnoświatowej kampanii #coops4sdgs! gdzie spółdzielcy z różnych zakątków świata dzielą się zdjęciami i opisami w jaki sposób obchodzą ten dzień.

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz