„Ranking Najlepszych Spółdzielni Pracy” jest prowadzony przez Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy niemal od samego początku istnienia Związku. 

Pozwala wyłaniać te spółdzielnie, które nie tylko dobrze gospodarują ale i dobrze wypełniają swoje społeczne posłannictwo. Spółdzielnie, które biorą udział w badaniu ankietowym, ocenia się w oparciu o kryteria ekonomiczne (rentowność, wydajność pracy i produktywność majątku) oraz społeczne (średnia płaca, wysokość funduszy socjalnych). 

Głównym celem Rankingu jest ustalenie społecznych i ekonomicznych efektów działalności spółdzielni pracy w Polsce. Ważnym aspektem jest również wyłonienie i promowanie  najbardziej efektywnych jednostek. 

Ranking cieszy się zainteresowaniem spółdzielni pracy zrzeszonych  i niezrzeszonych w ZLSP oraz środowiska spółdzielczego.  

Ocena działalności i publikowanie ostatecznych wyników Rankingu spełnia pozytywną rolę jako czynnik dający satysfakcję firmom pracującym najefektywniej i jako element mobilizujący pozostałe firmy do bardziej racjonalnej i aktywnej działalności. 

W ramach nagrody za zajęcie I miejsca Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy dla przedstawiciela spółdzielni – laureatki funduje udział w europejskich spółdzielczych konferencjach bądź sesjach organizacji międzynarodowych.

W dniu 24 listopada 2015r. Zarząd Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy ogłosił wyniki „Rankingu Najlepszych Spółdzielni Pracy za rok 2014”. 

W Rankingu wzięło udział 41 spółdzielni pracy. 

Pierwsze trzy miejsca przedstawiają się następująco:

I miejsce – Spółdzielnia Pracy „Muszynianka” (www.muszynianka.pl)

II miejsce - Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "SPOŁEM" w Kielcach (www.wspspolem.com.pl)

III miejsce - Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy "ESPEFA" z Krakowa (www.espefa.com.pl)

III miejsce - "MPW MED. INSTRUMENTS" Spółdzielnia Pracy z Warszawy (www.mpw.pl)

Pełny ranking

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz