Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Młodzieży pod hasłem: Solidarność międzypokoleniowa: Budowanie świata dla wszystkich pokoleń, mając na celu wzmocnienie przesłania, że potrzebne są działania wszystkich pokoleń, aby osiągnąć SDGs i nie pozostawić nikogo w tyle. Komitet Młodzieżowy MZS przypomina, że spółdzielnie są efektywnym i demokratycznym ruchem, od którego można się wiele nauczyć, aby lepiej radzić sobie z niektórymi ważnymi wyzwaniami, przed którymi stoimy jako ludzkość i, aby  budować bardziej sprawiedliwy i różnorodny świat. 

"Spółdzielnie są sprawdzonym narzędziem generowania upodmiotowienia ekonomicznego, rozwoju społecznego, godnej pracy, wzajemnego wsparcia i autonomii w pracy dla młodzieży, jednocześnie wzmacniając ich głos w społeczeństwie”, jak już stwierdzono w Światowym Raporcie Młodzieży ONZ. Jak niedawno powtarzaliśmy podczas Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, inny świat jest nie tylko możliwy, ale już go budujemy.

Gospodarka skoncentrowana na człowieku, prowadzona w sposób demokratyczny, zakorzeniona na terytoriach i dbająca o ludzi i planetę. To jest świat, którego chcemy i który budujemy jako spółdzielcy", powiedziała Ana Aguirre, przedstawicielka Globalnej Sieci Młodzieży MZS.

Obejrzyj przesłanie wideo Any Aguirre, aby dowiedzieć się więcej:

 

 

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz