Europejski Plan Działania na rzecz ESJako konsekwencja przyjęcia Europejskiego Zielonego Ładu oraz w wyniku kryzysu spowodowanego koronawirusem, Unia Europejska uznała ekonomię społeczną za sektor, który posiada niezwykłą zdolność do wzmacniania społeczności i zarządzania niezbędną transformacją. 

Tym samym Europejski Plan Działania na rzecz Ekonomii Społecznej, nad którym aktualnie trwają prace, ma być kluczowym instrumentem rozwoju tego sektora na poziomie europejskim.

Potrzebę stworzenia takiego dokumentu od lat sygnalizują europejskie organizacje zrzeszające partnerów społecznych z całej Europy. Dzisiaj z kolei zachęcają do wzięcia udziału w konsultacjach, które potrwają jeszcze do 26 kwietnia br. Co ważne, można wziąć w nich udział w każdym unijnym języku. 

Plan Działania obejmuje takie obszary, jak widoczność i uznanie, dostęp do źródeł finansowania i wsparcia biznesowego, zamówienia publiczne, wzmocnienie innowacji społecznych, rozwój umiejętności oraz badania sektora. Jego ostateczne zaakceptowanie przez Komisję Europejską planowane jest na IV kwartał 2021 roku. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią dokumentu oraz do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Można to zrobić TUTAJ

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz