Serdecznie zapraszamy na konferencję "INFORMACJA, KONSULTACJA I PARTYCYPACJA PRACOWNIKÓW W PRZEDSIĘBIORSTWACH NA PRZYKŁADZIE SPÓŁDZIELNI" która odbędzie się w Krakowie w dn 23-24 marca 2009 roku.

„INFORMACJA, KONSULTACJA I PARTYCYPACJA PRACOWNIKÓW W PRZEDSIĘBIORSTWACH NA PRZYKŁADZIE SPÓŁDZIELNI”

Celem konferencji jest pokazanie roli przedsiębiorstw spółdzielczych, w szczególności spółdzielni socjalnych w realizacji mechanizmów informacji, konsultacji i partycypacji pracowników w przedsiębiorstwach

Konferencja realizowana jest w ramach projektu SCEW (Social Co-operatives East and West – Spółdzielnie Socjalne Wschód – Zachód) finansowanego ze środków Komisji Europejskiej.

 

23 marca 2009

Sesja poranna (bardziej teoretyczna, określająca zakres merytoryczny informacji, konsultacji i partycypacji pracowników w przedsiębiorstwach na poziomie europejskim oraz krajowym, również w kontekście dialogu społecznego oraz wytycznych europejskich w tym zakresie):

  • Prezentacja projektu, jego celów oraz pierwszych osiągniętych sukcesów (proces zbierania dobrych praktyk, kwestionariusz itd.)
  • Prezentacja bazy merytorycznej – dotychczasowa wiedza w tej dziedzinie;
  • Prezentacja stanu europejskiego prawodastwa w zakresie informacji, konsultacji i partycypacji pracowników w przedsiębiorstwach

Sesja popołudniowa (w jaki sposób przedsiębiorstwa spółdzielcze wpisują się w wytyczne w zakresie mechanizmów informacji, konsultacji i partycypacji pracowników w przedsiębiorstwach):

  • Prezentacja kilku modeli przedsiębiorstw społecznych i spółdzielni socjalnych, w szczególności ze wschodniej i centralnej Europy.
  • Pierwszy szkic dokumentu zawierającego analizę dla porównania różnych doświadczeń w Europie odnośnie informacji i konsultacji w przedsiębiorstwach spółdzielczych i spółdzielniach socjalnych.

 

24 marca 2009

Wizyty studyjne

Przykładowy trening na temat metod informacji, konsultacji i partycypacji pracowników w przedsiębiorstwach zilustrowany konkretnymi przykładami (wizyty studyjne w różnego typu przedsiębiorstw spółdzielczych, w szczególności spółdzielniach socjalnych).

Szczególna uwaga będzie zwrócona na mechanizmy partycypacji osób marginalizowanych (w odniesieniu do 3 filarów grup docelowych, do których projekt jest skierowany: długotrwale bezrobotni, imigranci, osoby niepełnosprawne) oraz zalety i wady dialogu społecznego w przedsiębiorstwach.

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz