Informujemy, że w dniu 11 kwietnia 2012 roku (środa) o godzinie 14:00 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Forum Debaty Publicznej pt. "Rola i przyszłość spółdzielczości".

Spotkania Forum Debaty Publicznej, organizowane regularnie z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, są formą konsultacji społecznych w najważniejszych sprawach dotyczących naszego kraju, zwłaszcza jego życia społecznego, gospodarczego i politycznego.

W czasie dyskusji Forum, w których biorą udział wybitni przedstawiciele nauki i praktycy różnych dziedzin oraz politycy i dziennikarze, wypracowywane są projekty reform mogących przyczynić się do modernizacji Państwa w duchu jak najszerszego porozumienia i konsensusu.

Podjęcie tematyki spółdzielczości podczas kwietniowego spotkania Forum jest wspólną inicjatywą Prezydenta RP oraz Krajowej Rady Spółdzielczej i stanowi ważny punkt obchodów oenzetowskiego Międzynarodowego Roku Spółdzielczości 2012. Przewidywana jest dyskusja nad trzema najważniejszymi problemami:

  • Czy spółdzielczość może stanowić atrakcyjną formę samoorganizacji oraz realizacji celów gospodarczych i społecznych?
  • Jak zwiększyć potencjał oraz wydajność ekonomiczną i społeczną spółdzielni w Polsce?
  • Czym może być spółdzielnia w dzisiejszej gospodarce rynkowej?

Głosy wprowadzające do dyskusji wygłoszą red. Stefan Bratkowski, prezes Zarządu KRS Alfred Domagalski, prof. zw. dr hab. Hubert Izdebski (UW) oraz dr Sławomir Nałęcz (GUS).

Całe spotkanie Forum Debaty Publicznej będzie transmitowane na żywo przez telewizję internetową na stronie www.prezydent.pl .

Serdecznie zachęcamy do śledzenia obrad i jednocześnie prosimy o poinformowanie o tym Waszych członków i inne zainteresowane osoby.

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz