Spółdzielcza szkoła marzeń zdjęcie2

Na pewno nie jeden spółdzielca i spółdzielczyni czy też aktywista/tka zaangażowani w III sektor mieli moment zadumy nad tym, jakby to było gdyby np. wiedzieli wcześniej o tym sektorze, otrzymali rzetelną wiedzę w tym zakresie jeszcze na poziomie szkoły podstawowej, byli otoczeni przez kadrę naukową, która nie tylko edukuje na temat przedsiębiorczości społecznej, ale żyje zgodnie z takimi wartościami.


To wszystko jest osiągalne, bo opisane wyżej marzenie to nie utopia tylko przykład dobrej praktyki, o której uczestnicy konferencji o „Roli Edukacji w Unijnym Planie Działania na rzecz Ekonomii Społecznej” mieli okazję wysłuchać podczas wystąpienia Pana Jorge de la Calle Martín, Dyrektora ds. Stosunków Międzynarodowych w Spółdzielczej Grupie Szkół Gredos San Diego w Madrycie w Hiszpanii.  Szkoła Gredos San Diego w skrócie DGS to spółdzielcza szkoła, której kadra i pracownicy są jej członkami. O historii, wartościach i stosowanych przez nich praktykach, które procentują i pozwalają na rozwój ich działalności poza granicami kraju mogą Państwo posłuchać w filmie udostępnionym na kanale ZLSP w serwisie YouTube.

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz