Na początku tego roku w Malezji, Międzynarodowa Sieć Młodych, działająca w ramach Międzynarodowego Związku Spółdzielczego (ICA) zorganizowała Globalne Forum Młodych, którego tematem przewodnim była spółdzielcza przedsiębiorczość. Jednym z rezultatów była zapowiedź kontynuacji projektów skierowanych do i prowadzonych przez młodych ludzi z całego świata. Tuż przed wybuchem pandemii, Komitet Wykonawczy Sieci Młodych we współpracy ze swoimi członkami, zainicjował program, który po raz kolejny ma zachęcić młodych ludzi do tworzenia nowych spółdzielczych projektów.

Jest on skierowany jest do młodych ludzi z całego świata. Nie trzeba mieć dużego doświadczenia w pracy w spółdzielczości czy doświadczenia w tworzeniu podobnych projektów. Liczą się chęci, pomysłowość i zaangażowanie. Ciekawe i zachęcające jest to, że do każdego przyjętego projektu zostaną przypisani tzw. mentorzy, których zadaniem będzie wsparcie projektu na każdym jego etapie. Jest to szczególnie ważna informacja dla tych, którzy z projektami nie mieli za bardzo do czynienia, a mają duży potencjał i głowę pełną nietuzinkowych innowacyjnych pomysłów.

Dokładne informacje oraz obowiązujące dokumenty można znaleźć pod TYM LINKIEM. Wymagana jest znajomość języka obcego, ponieważ wszystkie formalności i korespondencja prowadzone są w języku angielskim lub alternatywnie w językach hiszpańskim lub francuskim. Z uwagi na to, że program ma wystartować już w tym roku, zgłoszenia są przyjmowane do 16 sierpnia br. włącznie.

Pomysłodawcy programu zakładają, iż będzie on miał zasięg globalny zatem planują wybrać MINIMUM 8 projektów, a na każdy z nich przeznaczyć maksymalnie 10 tysięcy euro.

Jest to kolejna inicjatywa Międzynarodowej Sieci Młodych, która wydaje się być bardzo dobrym pomysłem na aktywizację młodych ludzi, chcących wykorzystać swój przedsiębiorczy potencjał, a niekoniecznie wiedzących jak się za to odpowiednio zabrać.  

W razie dodatkowych pytań dot. tego programu, prosimy kontaktować się z Panią Urszulą Fila-Kicman, pracownikiem ZLSP ds. współpracy międzynarodowej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz