Na uroczystość jubileuszu 90-lecia spółdzielczości uczniowskiej w Lubartowie i 30 - tej rocznicy Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka” działającej w Gimnazjum Nr 2 w Lubartowie w dniu 7 kwietnia 2017 roku licznie przybyli zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy. Delegacji w skład, której wchodzili członkowie Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej, a zarazem przedstawiciele Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy: Anna Bulka i Katarzyna Kaźmierska, przewodniczył Janusz Paszkowski - Prezes Zarządu Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy i Wiceprzewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej.

P1110314

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hynu państwowego i spółdzielczego. Po powitaniu gości przez dyrektora Sławomira Zdunaka została przybliżona zebranym historia spółdzielczości uczniowskiej. Przypomniano, że pierwszy sklepik szkolny na terenie Lubartowa powstał 4 kwietnia 1927 r. Informacje przekazywane były w formie referatów, wspomnień oraz przygotowanego specjalnie na tą okazję materiału filmowego.

Podczas jubileuszu był czas na gratulacje i okolicznościowe dyplomy. Janusz Paszkowski na ręce Prezesa Spółdzielni Uczniowskiej przekazał życzenia i okolicznościowy puchar od Zarządu i Rady Nadzorczej Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy, a Anna Bulka wręczyła dyplom w imieniu Fundacji Rozwoju Spóldzielczości Uczniowskiej.

Janusz Paszkowski nawiązał w swym wystapieniu do tego, że spółdzielnie uczniowskie należą do rodziny spółdzielczej, a Polska spółdzielczość w 2016 r. obchodziła 200 –lecie, stąd wręczył „Medale 200 lecia polskiej spółdzielczości ” Dyrektorowi Szkoły Sławomirowi Zdunkowi i Opiekunce Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka” w dowód uznania za pracę i wsparcie działania spółdzielni uczniowskiej w szkole i promocję idei spółdzielczych wśród młodzieży.

Anna Bulka – prezes zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej wraz z Katarzyną Kaźmierską Dyrektorem Delegatury Regionalnej ZLSP w Lublinie wręczyły dyplomy dla wyróżniających się członków Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka”. Dodatkowo na wniosek Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka” zostały przyznane przez Fundacje Rozwoju Spółdzielczosci Uczniowskiej honorowe tytuły „Przyjaciel spółdzielczości Uczniowskiej” dla Władysława Mikucewicz – Prezesa Banku Spółdzielczego Lubartowie i Grzegorza Poznańskiego Prezesa „Społem” w Lubartowie.

Dyrekcja szkoły i członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka” przygotowali też dla sponsorów i przyjaciół podziekowania. Wśród osób docenionych przez młodych spółdzielców znaleźli się przedstawiciele spóldzielczości pracy - Anna Bulka i Janusz Paszkowski.

Na zakończenie części oficjalnej został przedstawiony program artystyczny przygotowany przez młodzież gimnazjum, dla którego inspiracją były kroniki szkolne i historia lubartowskich spółdzielni uczniowskich.

P1110497

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

Agencja Rozwoju i Promocji

spoldzielczosc org www

Agencja Rozwoju i Promocji Spółdzielczości jest jednostką organizacyjną Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy powołaną...

Więcej

Ośrodki SCSK

scsk.pl

Zapraszamy na stronę Spółdzielczych Centrów Szkoleniowo-Konferencyjnych

Zobacz