Coopedia

 

W zeszłym roku pisaliśmy o tym wyjątkowym projekcie, który jeszcze lepiej i mocniej zbliży do siebie spółdzielców oraz przybliży wiedzę na temat tego sektora w różnych częściach świata. Projekt ten to Coopedia – spółdzielcza baza danych. Więcej informacji o samej inicjatywie znajdziecie w naszym poprzednim artykule o Coopedia oraz na stronie Cooperatives Europe.  

Z pierwszych miesięcy od uruchomienia bazy wynika, że zainteresowanie jej zasobami rośnie w zawrotnym tempie. Co więcej, na podstawie mnożącej się liczby wpisów, można wnioskować, że użytkownicy nie tylko chętnie z niej korzystają, ale równie chętnie dzielą się swoimi sprawozdaniami, wynikami badań, itp.  Innymi słowy, wstępne założenia pomysłodawców projektu są spełnione – baza się rozrasta!

 Życzymy zatem sobie oraz innym podmiotom ES w Polsce, aby Coopedia stała się dla nas Wszystkich źródłem wiedzy oraz przestrzenią do dzielenia się i propagowania cennych materiałów z naszego kraju. 

A jeśli interesuje Was bardziej spersonalizowany dostęp do tej bazy i jesteście w stanie nią administrować to warto wiedzieć, że dodatkowo, z Coopedia można korzystać na innych serwerach, co daje możliwość korzystania z jej zasobów na stronach spółdzielni i organizacji spółdzielczych, które będą chciały ją  zainstalować. Więcej informacji w tym temacie znajdziecie na stronie Coopedia. A już teraz zapraszamy do przeglądania, zasilania i upubliczniania na swoich stronach. Czym więcej zasobów z różnych części świata tym lepiej!

Baza dostępna jest na stronie coopedia.starter.coop. , którą możecie otworzyć klikając na logotyp Coopedia znajdujący się w rogu strony głównej ZLSP.

 

logocecop

 

logotyp Coopedia

cecopObraz nr 1